Правила відвідування Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

1.         Загальні положення

1.1.      Ці Правила відвідування (далі – Правила) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (далі – Заповідник) визначають порядок відвідування, закріплюють основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів на його території та в експозиційних об’єктах.

1.2.      Правила розроблені відповідно до Конституції України, Законів України “Про музеї та музейну справу”, “Про охорону культурної спадщини”, “Про туризм”, “Про культуру”, Указу Президента України “Про Положення про національний заклад (установу) України” від 16 червня 1995 р. № 451, Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності” від 12 грудня 2011 р. № 1271, наказу Міністерства культури України “Про реалізацію права соціально незахищених верств населення на відвідування підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Мінкультури України, на пільгових умовах” від 30 січня 2013 р. № 43, Статуту Заповідника, затвердженого наказом Міністерства культури і туризму України від 15 лютого 2012 р. № 109, наказу Заповідника “Про встановлення дня безкоштовного відвідування Заповідника соціально незахищених верств населення” від 28 лютого 2013 р. № 010.

1.3.      Вхід відвідувачів на територію Заповідника та в експозиційні об’єкти здійснюється щоденно у визначений час роботи Заповідника, а саме:

- у осінньо-зимовий період: з 9-00 до 18-00 (каси з продажу вхідних квитків працюють до 17-30);

- у весняно-літній період та в періоди, визначені адміністрацією Заповідника: з 9-00 до 19-00 (каси з продажу вхідних квитків працюють до 18-45).

 

2.         Загальні вимоги щодо відвідування Заповідника

2.1.      Вимоги цих Правил поширюються на всіх, без винятку, відвідувачів Заповідника, незалежно від громадянства, статі, віросповідання, віку та мети відвідування Заповідника.

2.2.      Вхід на територію Заповідника здійснюється лише через пункти контролю, які розташовані на території Заповідника, а саме:

- Свята брама Троїцької церкви (вул. Лаврська, 9),

- Економічна брама церкви Всіх Святих (Лаврський пров.),

- Південна брама (вул. Ближньопечерна).

2.3.      Вхід на територію та в експозиційні об’єкти Заповідника платний.

2.4.      Продаж квитків здійснюється через каси Заповідника, встановлені на пунктах контролю, зазначених у пункті 2.2. цих Правил, а також на окремих експозиційних об’єктах, а саме:

- на першому ярусі Дзвіниці Успенського собору;

- виставці «Мікромініатюри М. Сядристого».

Придбаний вхідний квиток надає право на відвідування території та/або отримання платних послуг, зазначених у ньому, лише в день його купівлі.

2.5.      Відвідувачі повинні зберігати придбані вхідні квитки до кінця відвідування території та експозиційних об’єктів Заповідника і пред’являти їх на вимогу працівників Заповідника.

2.6.      Вхід до Музею книги і друкарства України, Музею історичних коштовностей України, Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Національної історичної бібліотеки України, виставки «Мікромініатюри М. Сядристого», Дзвіниці Успенського собору здійснюється у встановлені дні та години їх роботи на підставі квитків, придбаних у цих установах та вхідного квитка на територію Заповідника.

 

3.         Права та обов’язки відвідувачів

3.1.      Під час відвідування Заповідника відвідувачі мають право:

3.1.1. Самостійно оглянути територію Заповідника, придбавши відповідний вхідний квиток (без права отримання екскурсійного обслуговування та відвідування експозиційних об’єктів Заповідника).

3.1.2. Ознайомитися з територією Заповідника та окремими тимчасово діючими експозиціями, придбавши відповідний вхідний квиток (без права отримання екскурсійного обслуговування та відвідування постійно діючих експозицій на об’єктах Заповідника).

3.1.3. Ознайомитися з територією Заповідника та експозиціями (тимчасовими та постійно діючими), придбавши відповідний вхідний квиток з правом екскурсійного обслуговування (у складі екскурсійної групи або індивідуально).

3.1.4. Отримати інформацію про назву маршруту, тривалість екскурсії, місце збору екскурсантів.

3.1.5. Отримати екскурсійне обслуговування за затвердженою тематикою з урахуванням практичних можливостей Заповідника.

3.1.6. Проводити аматорську фото-, відеозйомку власними технічними засобами на території Заповідника за наявності вхідного квитка на територію та відповідного квитка, який надає право на проведення аматорської фото-, відеозйомки.

3.1.7. Залишити в книзі відгуків свої побажання та/або зауваження про відвідання Заповідника та якість отриманого екскурсійного обслуговування.

3.1.8. Право безкоштовного відвідування території Заповідника мають всі громадяни у визначені дні, згідно з Додатком 1 до цих Правил.

3.1.9. Кожний понеділок останнього тижня місяця у Заповіднику встановлено день безкоштовного відвідування його території та експозиційних об’єктів особами, які належать до категорії соціально незахищених верств населення, згідно з Додатком 2 до цих Правил, за умови пред’явлення відповідних документів, що засвідчують належність до вказаної категорії громадян.

3.1.10. Право безкоштовного відвідування території та експозиційних об’єктів Заповідника мають категорії громадян згідно з Додатком 3 до цих Правил, за умови пред’явлення відповідних документів, що засвідчують належність до вказаної категорії громадян.

3.1.11. Вхід відвідувачів на територію та до експозиційних об’єктів Заповідника на безкоштовних засадах здійснюється за умови пред’явлення вхідного квитка (безкоштовного) та документа, що засвідчує належність відвідувача до відповідної категорії громадян.

3.2.      Відвідувачі території Заповідника та його експозиційних об’єктів зобов’язані:

3.2.1. Бережливо ставитися до експозиційних об’єктів та обладнання Заповідника, дотримуватися тиші та виконувати ці Правила.

3.2.2. Виконувати законні вимоги працівників Заповідника та Поліції охорони з дотримання громадського порядку на території та в експозиційних об’єктах Заповідника.

3.2.3. Залишити територію та експозиційні об’єкти Заповідника до його закриття.

 

4.         На території Заповідника заборонено:

4.1.      Здійснення екскурсійного обслуговування відвідувачів та гостей Заповідника особами, які не мають на це право, окрім осіб, вказаних у пунктах 5.1, 5.2 цих Правил.

4.2.      Заносити (завозити) на територію Заповідника зброю (газову, травматичну, холодну, вогнепальну), крім працівників МВС України та Служби безпеки України (за умови пред’явлення ними відповідного посвідчення).

4.3.      Заходити у приміщення експозиційних об’єктів з морозивом, жувальною гумкою, великогабаритними речами; вживати їжу і напої в експозиційних об’єктах Заповідника.

4.4.      Заходити на територію Заповідника з тваринами всіх видів.

4.5.      Перебувати на території Заповідника у стані алкогольного, наркотичного чи іншого токсичного сп’яніння.

4.6.      Палити на території Заповідника.

4.7.      Користуватися мобільним зв’язком під час екскурсійного обслуговування.

4.8.      Торкатися музейних експонатів.

4.9.      Сідати на музейні меблі та предмети фондових колекцій.

4.10.   Заходити за огорожі.

4.11.   Заїжджати на територію Заповідника на будь-якому транспортному засобі без спеціального дозволу адміністрації Заповідника.

4.12.   Пересуватися територією та експозиційними об’єктами Заповідника на роликових ковзанах, велосипедах, лижах, санчатах тощо.

4.13.   Ходити і лежати на газонах, влаштовувати пікніки.

4.14.   Знищувати, пошкоджувати дерева і кущі, зривати плоди та квіти.

4.15.   Підпалювати суху траву, листя тощо.

4.16.   Засмічувати територію, влаштовувати звалища.

4.17.   Руйнувати, псувати, наносити малюнки та написи на фасади будівель, малих архітектурних форм (у т.ч. урни, лави) та інших споруд, баки для сміття; розклеювати об’яви, плакати та іншу продукцію інформаційного та рекламного змісту.

4.18.   Заходити у приміщення, в яких проводяться реставраційні чи консерваційні роботи.

4.19.   Споруджувати намети, шатра та ін. без відповідного дозволу адміністрації Заповідника.

4.20.   Здійснювати всі види господарської діяльності без відповідних дозвільних документів та дозволу адміністрації Заповідника.

4.21.   Розповсюджувати квитки, буклети та іншу продукцію рекламного характеру.

4.22.   Ворожити і жебракувати.

4.23.   Використовувати аудіотехніку із засобами звукопідсилювання, а також співати, танцювати, грати на музичних інструментах без дозволу адміністрації Заповідника.

4.24.   Проводити політичну агітацію.

4.25.   Організовувати заходи без дозволу адміністрації Заповідника.

4.26.   Заносити (завозити) на територію Заповідника вибухові, горючі та легкозаймисті речовини, піротехніку.

 

5.        Екскурсійне обслуговування:

5.1.      Екскурсійне обслуговування на території Заповідника здійснюється виключно лекторами (екскурсоводами) та науковими працівниками Заповідника, які допущені до цієї діяльності адміністрацією Заповідника.

5.2.      Організовані туристичні групи відвідувачів мають право відвідувати Заповідник та експозиційні об’єкти, які розміщені на його території, за наявності відповідного договору на надання послуг з екскурсійного обслуговування, укладеного між Заповідником та відповідною туристичною компанією.

5.3.      Особи, які супроводжують організовані групи відвідувачів, зобов’язані довести до відома кожного члена своєї групи ці Правила.

5.4.      Дитячі або шкільні організовані групи (віком до 16 років) допускаються на територію та в експозиційні об’єкти Заповідника лише у супроводі дорослих. Супроводжуючі особи повинні ознайомити дітей із цими Правилами та нести відповідальність за їх дотримання впродовж перебування дитячої або шкільної організованої групи у Заповіднику.

5.5.      У лектора (екскурсовода) або наукового працівника, який здійснює екскурсійне обслуговування, повинно бути у наявності посвідчення працівника Заповідника та належним чином оформлена перепустка на екскурсію.

 

6.         Порядок здійснення кіно-, фото- і відеозйомки професійними засобами на території та в експозиційних об’єктах Заповідника

6.1.      Кіно-, фото- і відеозйомка професійними засобами на території та в експозиційних об’єктах Заповідника проводяться виключно з дозволу адміністрації Заповідника.

Для отримання дозволу на проведення кіно-, фото- і відеозйомки професійними засобами на території та в експозиційних об’єктах Заповідника до адміністрації Заповідника подається лист не пізніше ніж за 5 (п’ять) календарних днів до дня проведення кіно-, фото- і відеозйомки професійними засобами, в якому обов’язково повинно бути зазначене:

            - мета здійснення кіно-, фото- і відеозйомки професійними засобами на території та в експозиційних об’єктах Заповідника;

            - прізвище, ім’я, по-батькові осіб, які здійснюватимуть кіно-, фото- і відеозйомку професійними засобами;

            - перелік об’єктів Заповідника, які планується відзняти професійними засобами;

            - дата, час та порядок проведення кіно-, фото-, відеозйомки професійними засобами.

Недотримання вимог з оформлення листа та термінів його подання є підставою для відмови у наданні дозволу на проведення кіно-, фото- і відеозйомки професійними засобами на території та в експозиційних об’єктах Заповідника.

За результатами розгляду листа можливе укладання відповідного оплатного договору.

6.2.      Використання зображень об’єктів та території Заповідника, отриманих під час проведення кіно-, фото- і відеозйомки, у комерційних цілях можливо тільки на підставі відповідного оплатного договору, укладеного із Заповідником.

 

7.         Права адміністрації Заповідника

7.1.      Адміністрація Заповідника має право:

7.1.1. Затримувати осіб, які надають екскурсійні послуги без дозволу адміністрації Заповідника.

7.1.2. Змінювати режим роботи Заповідника і експозиційних об’єктів у залежності від пори року, потоку відвідувачів, державних свят.

7.1.3. Встановлювати вартість вхідних квитків на територію та в експозиційні об’єкти Заповідника для відвідувачів на підставі відповідного наказу Заповідника.

7.1.4. Відмовляти в обслуговуванні особам, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння.

7.1.5. Надавати дозвіл на проведення професійної кіно-, фото- і відеозйомки з подальшим укладанням відповідного оплатного договору.

7.1.6. За необхідності встановлювати обмеження щодо чисельності перебування екскурсійних груп на експозиційних об’єктах.

7.1.7. Закривати експозиційні об’єкти в цілому або окремі зали, в т.ч. на технічні перерви, якщо показники температури і вологості повітря не відповідають нормам, визначеним правилами зберігання музейних експонатів.

7.1.8. Закривати експозиційні об’єкти з інших технічних причин.

 

8.         Відповідальність за порушення цих Правил

8.1.      У випадку порушення відвідувачем цих Правил, він може бути затриманий представниками відділу внутрішньої сторожової охорони Заповідника і Поліції охорони та позбавлений права перебування у Заповіднику без повернення плати за вхідний квиток та екскурсійне обслуговування.

Особи, які відмовляються та/або порушують ці Правила, будуть примусово виведені з території Заповідника.

8.2.      Особа, яка завдала шкоди або нанесла матеріальний збиток Заповіднику, відшкодовує завдані збитки у повному обсязі.

У випадку незгоди особи відшкодувати заподіяні збитки Заповідник має право вимагати відшкодування їх у судовому порядку.

8.3.      Контроль за дотриманням цих Правил здійснюють працівники Заповідника та Поліції охорони.

 

Додаток 1

Безкоштовний вхід на територію

 

1.         Великдень – перехідне свято

2.         Різдво Христове – 7 січня

3.         День Святої Трійці – 50-й день після Великодня – перехідне свято

4.         Всесвітній день музеїв (18 травня);

5.         День Незалежності України (24 серпня);

6.         Під час богослужінь.

 

Додаток 2

Безкоштовний вхід (кожний понеділок останнього тижня місяця) на територію та в експозиційні об’єкти

 

1.         Вихованці дитячих будинків та інтернатів

2.         Інваліди I та II груп (Україна)

3.         Ветерани Другої світової війни

4.         Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС

5.         Учасники бойових дій (Україна)

6.         Військовослужбовці строкової служби (Україна)

7.         Учасники АТО

8.         Учні загальноосвітніх шкіл (Україна)

9.         Студенти вищих навчальних закладів, курсанти військових навчальних закладів (Україна)

10.       Учні середніх спеціальних навчальних закладів

11.       Пенсіонери (Україна)

 

Додаток 3

Безкоштовний вхід на територію та в експозиційні обєкти

1.         Працівники музеїв (Україна), члени ICOMOS, ICOM

2.         Діти дошкільного віку

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon