«НА ПОРОЗІ СЕНСАЦІЙНОГО ВІДКРИТТЯ: АРХЕОЛОГІЧНІ РОБОТИ СКЕЛЬНОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ У ДЕЙР ЕЛЬ-БАХАРІ 1999–2005 рр.»

15 червня 2018 р. о 15-00 у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (корп. 25, лекторій) відбудеться відкрита лекція англійською мовою професора Варшавського університету Анджея Нівинського.

З лекцією виступить єгиптолог та археолог зі світовим ім’ям, проф. Варшавського університету д-р Анджей Нівинський (Andrzej Niwiński). Проф. А. Нівінський є одним з найкращих світових експертів у сфері дослідження поховального інвентаря Третього перехідного періоду в історії Стародавнього Єгипту (ХХІ–XXІІ династії, 1069–850 рр. до н.е.) і автором фундаментальних досліджень «21st Dynasty Coffins from Thebes. Chronological and Typological Studies» (1988) та «Studies on the Illustrated Theban Funerary Papyri of the 11th and 10th centuries B.C.» (1989), де вперше каталогізував та розробив типології саркофагів та заупокійних папірусів ХХІ династії. У київській лекції вчений доповість про діяльність Польської скельної експедиції, що є однією з найекстремальніших у єгипетській археології, оскільки досліджує гірський масив, розташований над заупокійним храмом Хатшепсут в Дейр ель-Бахарі. Проф. А. Нівінський вже близько 20 років очолює цю експедицію.

Захід відбудеться в рамках діяльності міжнародного науково-дослідницького проекту «The Gate of the Priest. Bab el-Gasus Project» («Брама жерців. Проект Баб ель-Газус»), створеного 2013 р. (Коімбра, Португалія) і зосередженого на вивченні та публікації артефактів з масштабного тайника жрецьких мумій Баб ель-Газус (153 індивідуальні поховання), відкритого 1891 р. в місцевості Дейр ель-Бахарі. У 1893 р. правитель Єгипту Хедив Абас ІІ Хільмі подарував половину знахідок цього тайника 17 країнам світу, зокрема й Російській імперії (т.зв. лот № 6). У 1894 р. артефакти з лота № 6 доставили до Одеси. У 2015 р. було оприлюднено раніше невідомі архівні документи з Державного архіву Одеської області щодо кількісного складу лота № 6 та розподілу цих артефактів між університетськими музеями у 1895 р. Того ж 2015 р. створили міжнародну робочу групу науковців для комплексного дослідження та публікації старожитностей з лота № 6, найзагадковішого з усіх 17-ти лотів. Проф. А. Нівинський належить до цієї команди і під час свого візиту планує ознайомитись з предметами лота № 6, що зберігаються в музеях України.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon